mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Seksbiznes liczy na kokosy

Dodał Paweł 25.04.2006 20:20:12

Mistrzostwa Świata w Niemcy 2006 Piłkarze przygotowują się do mistrzostw świata w Niemczech, gdzie podobno ma przybyć milion fanów, a tak zwany seksbiznes liczy na krociowe zyski w czasie imprezy. Właśnie przy ulicy prowadzącej na Stadion Olimpijski w Berlinie, na którym stoczony będzie 9 lipca mecz finałowy, stanął największy w stolicy Niemiec dom publiczny, o nazwie "Artemis". Działa już od września ubiegłego roku i liczy, że latem osiągnie apogeum zysków, dzięki napływowi gości na Puchar Świata. Kosztował 6,5 miliona euro (8 mln dol.), ma 4 piętra i 40 sypialni. Bogato zdobione wnętrza

oferują klientom także korzystanie z sauny basenu i solarium. Jest też telewizja satelitarna, dla tych, których znużą transmisje meczów, także tych sześciu z pobliskiego stadionu olimpijskiego.
"Sądzimy, że będziemy czynni całą dobę przez miesiąc. Myślę, że będziemy mieli więcej klientów niż dotąd. 250 do 350 dziennie, a może nawet więcej niż 500" - cieszy się kierownik "Artemis" Egbert Krumeich.

30-letnia Turczynka, która pracuje w Artemis, podając tylko swe "służbowe" imię Helin, powiedziała, że cieszy ją perspektywa dodatkowych zarobków w czasie mistrzostw. "Puchar Świata to napływ zwariowanych na punkcie futbolu z całego świata, ale to będą także dobrzy klienci z duża ilością pieniędzy. Możliwości zarobkowe zwiększą się o 50 procent" - powiedziała poprawiając kokieteryjnie różowe loczki i puszczając dymek ze swego marlboro.

Prostytucja jest w Niemczech legalna i opodatkowana, a trudni się tym najstarszym zawodem świata około 400 000 osób. "Bilet wstępu" do luksusowego "Artemis" kosztuje 70 euro (85 dol.), a opłata za usługę wynosi 60 euro (70 dol.) i jest płacona do rąk pań wiadomego prowadzenia. One z kolei płacą 50 euro (60 dol.) dziennie za użytkowanie urządzeń domu lub zamieszkiwanie w nim. To nowy system, którego zwolennicy zachwalają jako zapewniający kobietom ochronę przed stręczycielami i dający swobodę wyboru klientów.

Jedyną troską ludzi seks biznesu jest konkurencja 40 00 prostytutek, które mają napłynąć z biedniejszych krajów wschodnio- europejskich, część z nich nie ze swej woli. Już teraz Unia Europejska szacuje, że ponad 100 000 kobiet z Europy jest każdego roku zmuszanych do prostytucji.

Krajowa Rada Niemieckich Organizacji Kobiecych rozpoczęła kampanię informacyjną przeciwko zmuszaniu do prostytucji, którą wsparł prezes Niemieckiego Związku Piłkarskiego (DFB) Theo Zwanziger.

Ulrike Helwerth z Krajowej Rady twierdzi, że każda wielka impreza, nawet taka jak frankfurckie targi książki, przyciąga prostytutki, a MŚ-2006 szczególnie. Naturalną więc rzeczą jest nasilenie kampanii jej organizacji. Grupa chce wprowadzenia ostrzejszej kontroli procederu handlu żywym towarem. Ma też nadzieję, że przypadki zmuszania do prostytucji będą zgłaszane policji także podczas mistrzostw świata. "Nie prowadzimy kampanii przeciwko prostytucji, lub prostytutkom albo ich klientom. Jesteśmy tylko przeciwko handlowi ludźmi i zmuszania do prostytucji" - tłumaczy Helwerth.

Rzeczniczka policji berlińskiej Claudia Frank poinformowała, że jej wydział planuje naloty na środowiska przestępcze, zmuszające do prostytucji, podczas Pucharu Świata.

Pani o imieniu Helin nie musi się niczego obawiać. Należy do grona 8 000 zarejestrowanych berlińskich prostytutek. Niepokoi się czym innym; napływem nowicjuszek w tym fachu. "Niektóre z nas pracują w tym zawodzie w Niemczech od wielu lat i jeśli wszystkie te dziewczyny przyjadą tu, tak jak to było w Grecji podczas igrzysk, to będzie dla nas niekorzystne" - pożaliła się reporterowi.
źrodło: onet.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej