mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Petrescu utrudnia pracę Janasowi

Dodał Paweł 28.04.2006 12:35:14

Mistrzostwa Świata w Niemcy 2006 Wisła Kraków nie zwolni na mecz reprezentacji Polski z Litwą Radosława Sobolewskiego i Marcina Baszczyńskiego. PZPN nic nie może zrobić.
"Szanujemy interesy kadry narodowej, ale nie możemy zwolnić naszych kluczowych piłkarzy w okresie, kiedy trwają jeszcze rozgrywki ligowe. Oprócz oczywistej walki o punkty, która będzie trwać do ostatniego meczu tej rundy, bierzemy pod uwagę fakt, że tylko udział najlepszych

polskich zawodników w meczach ekstraklasy zagwarantuje wysoki poziom ligi i interesujące widowiska piłkarskie dla kibiców" tłumaczy Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy Wisły.
W piśmie skierowanym w czwartek do PZPN klub z Krakowa przypomina, że z powodu kontuzji kadra "Białej gwiazdy" zmalała do 18 zawodników i utrata Sobolewskiego i Baszczyńskiego w końcowej fazie rozgrywek Orange Ekstraklasy stanowiłaby poważne osłabienie.

Wisła może odmówić wysłania obu piłkarzy na zgrupowanie kadry, ponieważ mecz reprezentacji Polski z Litwą (2 maja) nie odbywa się w oficjalnym terminie FIFA. Nie zmienia to jednak faktu, że szefowie PZPN są zszokowani krokami podjętymi przez krakowski klub.

"Prawo stoi po stronie Wisły, ale pozostają kwestie moralne. Decyzja jest cyniczna i bardzo egoistyczna. Może zaszkodzić piłkarzom i reprezentacji, która przygotowuje się do mistrzostw świata � powiedział nam prezes PZPN Michał Listkiewicz, który wczoraj akurat przebywał w Hiszpanii. Był oficjalnym delegatem Europejskiej Unii Piłkarskiej na rewanżowy mecz półfinałowy Pucharu UEFA Sevilla FC Schalke 04. Nie tracę jednak nadziei, że Paweł Janas zdoła przekonać szefów Wisły do zmiany decyzji" dodał Listkiewicz.

Nie jest tajemnicą, że za kontrowersyjną decyzją stoi trener �Białej gwiazdy� Dan Petrescu, który ma za złe �Janosikowi�, że powołuje zbyt wielu wiślaków do kadry. Do tej pory Janos potrafił okiełznać krnąbrnego Rumuna. Czy tym razem też mu się uda?
źrodło: Życie Warszawy Jacek Dzierżanowski

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej