mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Wmurowano kamień węgielny pod nowy stadion mistrzostw świata

Dodał Paweł 13.09.2006 19:50:48

Mistrzostwa Świata w RPA 2010 W Port Elizabeth w Republice Południowej Afryki odbyła się dziś uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy stadion budowany na mundial, który odbędzie się w Afryce w 2010 roku – poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłkarska. W uroczystości wziął udział minister sportu i rekreacji RPA Makhenkesi Stofile, który wyraził nadzieję, że nowy stadion zostanie ukończony na czas,

czyli przed przybyciem inspekcji z FIFA, która wybierze miasta do organizacji Pucharu Konfederacji w 2009 roku.

Pięciopiętrowy Nelson Mandela Bay Stadium wart 150 milionów dolarów, zostanie wybudowany w sercu miasta i będzie jednym z trzech nowych stadionów, które powstaną na wybrzeżu specjalnie na mistrzostwa w 2010 roku. Nowy stadion będzie miał m.in. 150 loży dla VIPów, 60 loży biznesowych, parking na 500 miejsc. Po raz pierwszy stadion piłkarski światowej klasy zostanie wybudowany w prowincji Wschodniego Przylądka, gdzie do tej pory podobne projekty powstawały tylko na potrzeby gry w rugby.

Projekt stadionu Nelsona Mandeli wykonało niemieckie biuro architektoniczne Gerkan, Marg and Partners, które projektowało także stadiony na mundial w Niemczech. O nowych projektach stadionów w Republice Południowej Afryki można poczytać także w artykule:
Niemieccy architekci projektują stadiony na mundial w Afryce
Źródło wiadomosci24.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej