mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Czyją kartą zapłacimy na mundialu w RPA

Dodał Paweł 19.08.2007 13:51:58

Mistrzostwa Świata w RPA 2010 Umowa z FIFA... bezcenna. MasterCard i Visa walczą o prawa do sponsorowania Mistrzostw Świata w 2010 i 2014 roku.
Amerykański sąd apelacyjny nakazał niższej instancji rozpatrzyć ponownie wyrok, który przywrócił MasterCard prawo do umowy sponsorskiej na piłkarskie Mistrzostwa Świata. Oznacza to, że wciąż nie wiadomo, która z dwóch największych firm obsługujących karty płatnicze i kredytowe zostanie partnerem FIFA na najbliższe lata.

MasterCard przez lata był jednym z głównych partnerów federacji piłkarskiej. Obsługiwał jej największą imprezę - Mistrzostwa Świata - przez ostatnie 16 lat.

Jednak rok temu FIFA podpisała ekskluzywną umowę sponsorską wartą 200 mln dolarów z konkurencją - Visa International. MasterCard zaskarżył w FIFA, twierdząc, że wcześniej podpisał z federacją przedłużenie umowy partnerskiej.

Sąd rejonowy na Manhattanie orzekł, że federacja piłkarska podpisując umowę sponsorską z Visa na okres od 2007 do 2014 roku złamała warunki umowy z MasterCard. W orzeczeniu sąd stwierdził, że negocjatorzy FIFA wielokrotnie okłamali przedstawicieli MasterCard.

Na oficjalnej stronie FIFA MasterCard wciąż występuje jako główny partner. Oprócz mundialu w Niemczech sponsorował m. in. Ligę Mistrzów i ostatnie Mistrzostwa Europy. Podczas transmisji prezentuje swoją sztandarową kampanię reklamową "Bezcenne".
ednak FIFA z siedzibą w Zurychu najwyraźniej doszła do wniosku, że czas zmienić partnera. Chce, żeby spór rozstrzygnął nie amerykański sąd, lecz szwajcarski sąd arbitrażowy. "Sprawa rozwodowa" trwa.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej są jednym z najpopularniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Mundial w Japonii i Korei zgromadził przed telewizorami 29 miliardów osób. Cztery lata później relacja z imprezy w Niemczech przekroczyła rekordową liczbę 33 mld widzów.
Źródło: money.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej