mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Gospodarz MŚ-2010, RPA będzie grał w eliminacjach

Dodał Paweł 27.08.2007 22:30:11

Mistrzostwa Świata w RPA 2010 Republika Południowej Afryki, organizator piłkarskich mistrzostw świata 2010, będzie pierwszym gospodarzem tej imprezy uczestniczącym w eliminacjach do finałowego turnieju, ale bez względu na osiągnięte wyniki zagra w finałach. Afrykańskie kwalifikacje do mistrzostw świata 2010 roku będą połączone z meczami eliminacyjnymi do Pucharu Narodów Afryki, imprezy rozgrywanej w tym samym roku co Puchar Świata, a w nich RPA ma obowiązek uczestniczyć, oznajmiła we wtorek Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF).


Podczas gdy inne reprezentacje piłkarskie Afryki będą rywalizować w eliminacjach obu imprez, i Pucharu Narodów Afryki (PNA), RPA
będzie ubiegać się tylko o miejsce w finałowym turnieju PNA 2010 r. w Angoli. Podobnie Angola, organizator PNA-2010, będzie grać w eliminacjach do Pucharu Świata.

Po raz pierwszy do eliminacji MŚ 2010 zgłoszą się wszystkie 53 państwa afrykańskie. Eliminacje toczyć się będą w trzech etapach. Losowanie eliminacji do MŚ 2010 odbędzie się 25 listopada 2007 r. w Durbanie. Po raz pierwszy Afryka ma zapewnione sześć miejsc w finałach MŚ. Jeśli RPA zajmie pierwsze miejsce w grupowej fazie eliminacji, do finałów MŚ zakwalifikuje się druga drużyna grupy. CAF wykorzysta te eliminacje do wyłonienia 16 finalistów Pucharu Narodów Afryki.

W przeszłości tylko raz się zdarzyło, że gospodarz był zmuszony grać w eliminacjach. W 1934 r. Włochy rozegrały jeden mecz z Grecją, miesiąc przed turniejem finałowym, wygrywając go 4:0 w Mediolanie. Drugi mecz się nie odbył, bo Grecy zrezygnowali z rewanżu.
Źródło: wiadomosci24.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej