mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Szef policji RPA o bezpieczeństwie MŚ 2010

Dodał Paweł 26.06.2007 22:11:42

Mistrzostwa Świata w RPA 2010 Wysoki poziom przestępczości w RPA nie powinien wpłynąć na bezpieczeństwo gości piłkarskich mistrzostw świata 2010 r., ponieważ przestępstwa koncentrują się na obszarach odległych od przyszłych obiektów mistrzostw, twierdzi wysoki funkcjonariusz policji RPA Andre Pruis.
- Tam, gdzie będą mecze, na stadionach, gdzie będzie policja, będzie niski poziom przestępczości - zapewnił Pruis, pełniący funkcję zastępcy krajowego komisarza Służby Policyjnej Republiki


Południowej Afryki. Przemawiając w czwartek jako gość Międzynarodowego Szczytu ds. Bezpieczeństwa w Sporcie Pruis powiedział, że posterunki policji w bardziej ustronnych miejscach kraju zajmują się głównie rabunkami i seksualnymi napaściami. - Niestety, te posterunki znajdują się na terenach, które wciąż cierpią na skutek przeszłości naszego kraju, obszarach upośledzonych materialnie - powiedział.
W listopadzie 2006 r. ambasador USA w ONZ Eric Bost powiedział, że wysoki poziom przestępczości w RPA, może zniechęcać turystów do odwiedzania tego kraju.

Dla uspokojenia światowej opinii publicznej, zaniepokojonej stanem bezpieczeństwa podczas piłkarskich mistrzostw świata 2010 r., na które ma przyjechać około 360 000 gości, rząd RPA zobowiązał się przeznaczyć 3,5 miliarda randów (490,5 mln dol.) na walkę z przestępczością.

- Podczas tak ważnej imprezy, kraj staje się całym światem - powiedział Pruis, przypominając, że RPA będzie miejscem, w którym skoncentrują się światowe sprawy bezpieczeństwa, a także znajdzie się w centrum uwagi świata. - Przyjmiemy u siebie ludzi z ich problemami - dodał, sugerując, że bezpieczeństwo nie jest wyłącznie sprawą RPA, ale też powinno być częścią wysiłków służb całego świata.

Pruis poinformował, że rząd RPA będzie musiał wydać więcej pieniędzy niż planował na bezpieczeństwo z budżetu MŚ, ustalonego na 15,1 miliarda randów. Przewiduje, że do 2010 r. liczba funkcjonariuszy policji osiągnie 195 000 osób, a prywatnego personelu ochrony 320 000 ludzi.

Według Departamentu Bezpieczeństwa, w ciągu 12 miesięcy lat 2005-2006 w RPA doszło do 18 528 morderstw, 54 926 gwałtów i 226 942 napadów z zamiarem poważnego uszkodzenia ciała.
Źródło: sport.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej