mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Dziewięć europejskich grup w eliminacjach

Dodał Paweł 28.06.2007 14:28:22

Mistrzostwa Świata w RPA 2010 Osiem grup po sześć zespołów i jedna złożona z pięciu drużyn - tak będzie formuła eliminacji europejskich do piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku, postanowił Komitet Wykonawczy UEFA w czasie dwudniowego mityngu w Heerenveen.
Bezpośrednio awans do turnieju finałowego mistrzostw, które odbędą się w RPA, z Europy zdobędą zwycięzcy dziewięciu grup. O pozostałe cztery miejsca - w barażach będzie rywalizowało osiem drużyn z drugich miejsc w grupach, z najlepszym bilansem. Baraże

odbędą się według zasady: mecz i rewanż. Z Europy w Mistrzostwach Świata 2010 wystąpi 13 zespołów. To bardzo dobre rozwiązanie, o wiele lepsze niż eliminacje z udziałem siedmiu czy ośmiu drużyn w grupie - skomentował decyzję Komitetu prezydent UEFA, Michel Platini.
Podczas obrad dyskutowano formułę rozgrywek o europejskie puchary w latach 2009-2012, a szczególnie Ligi Mistrzów. - Postanowiono utrzymać formułę ośmiu grup złożonych z czterech drużyn każda. Korekty nastąpią jednak w kwestiach szczegółowych - dodał Platini i podkreślił, iż okazją do kolejnej dyskusji będzie następne posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA, we wrześniu w Stambule.

Komitet podjął decyzję o wprowadzeniu testów krwi podczas mistrzostw Europy 2008 w Austrii i Szwajcarii. W trakcie mistrzostw testy będą przeprowadzane w związku z każdym z 31 meczów przewidzianych programem. Odbywać się będą także w innym terminie z udziałem wszystkich 16 finalistów najbliższych ME.

Wcześniej Komitet podjął decyzję w sprawie anulowania spotkań eliminacyjnych ME 2008 między Armenią i Azerbejdżanem, a także zezwolił na rozgrywanie meczów międzynarodowych w Izraelu - poza Tel Awiwem w trzech innych miastach: Jerozolimie, Hajfie i Aszdodzie.
Źródło: sport.onet.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej