mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Eliminacje piłkarskich MŚ 2010

Dodał Paweł 17.01.2008 00:27:43

Mistrzostwa Świata w RPA 2010 6 września od meczu ze Słowenią na własnym terenie rozpocznie piłkarska reprezentacja Polski udział w eliminacjach mistrzostw świata 2010 roku. Zakończy je, także w kraju, 14 października 2009 roku spotkaniem ze Słowacją.
Terminarz grupy 3 eliminacji MŚ ustalono w środę w Bratysławie. Oprócz Polski, w grupie tej wystąpią zespoły Czech, Słowacji, Słowenii, Irlandii Północnej i San Marino
Źródło wp.pl

W tym roku polscy piłkarze rozegrają cztery mecze. We wrześniu ze Słowenią w kraju oraz San Marino na wyjeździe, a w październiku z Czechami przed własną publicznością oraz na Słowacji.

Na 2009 roku zaplanowano sześć meczów Polaków. Wiosną zmierzą się z Irlandią Płn. na wyjeździe oraz podejmą ekipę San Marino. We wrześniu czekać ich będą spotkania z drużyną z Wysp Brytyjskich na własnym stadionie oraz wyjazd do Słowenii. Na zakończenie zmagań w grupie 3, w październiku, zagrają w Czechach oraz w kraju zmierzą się ze Słowacją.

"My mieliśmy już wszystko dogadane po czterdziestu minutach. Wczoraj wieczorem zawiązaliśmy koalicję z Czechami i dzięki temu bardzo szybko osiągnęliśmy porozumienie w sprawie naszych meczów. Jestem zadowolony, bo w stu procentach zrealizowaliśmy nasz plan" - powiedział tuż po zakończeniu spotkania prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Oprócz Listkiewicza w skład polskiej delegacji wchodzili sekretarz generalny związku Zdzisław Kręcina, selekcjoner drużyny narodowej Leo Beenhakker oraz rzecznik kadry Marta Alf.
"Przy negocjacyjnym stole niebagatelną rolę odegrali selekcjonerzy Polski i Czech. Można było odczuć jak wielkim szacunkiem wszyscy darzą Leo Beenhakkera. Trochę kłopotów sprawiali Słoweńcy, ale w końcu i oni znaleźli wspólny język z innymi federacjami" - podsumował blisko trzygodzinne rozmowy Listkiewicz.

Z Europy do MŚ awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z dziewięciu grup, a czterech kolejnych finalistów wyłonią mecze barażowe z udziałem najlepszych ośmiu z dziewięciu zespołów, które zajmą w grupach drugie pozycje.

Polscy piłkarze wystąpili w dwóch ostatnich mundialach, ale zarówno w Japonii i Korei Płd. w 2002 roku, jak i w Niemczech w 2006 roku zakończyli udział w fazie grupowej mistrzostw.

Terminarz meczów grupy 3 eliminacji MŚ 2010:

rok 2008
6 września: Polska - Słowenia, Słowacja - Irlandia Północna
10 września: San Marino - Polska, Irlandia Północna - Czechy, Słowenia - Słowacja
11 października: Polska - Czechy, Słowenia - Irlandia Północna, San Marino - Słowacja
15 października: Słowacja - Polska, Czechy - Słowenia, Irlandia Północna - San Marino
19 listopada: San Marino - Czechy

rok 2009
11 lutego: San Marino - Irlandia Północna
28 marca: Irlandia Północna - Polska, Słowenia - Czechy
1 kwietnia: Polska - San Marino, Czechy - Słowacja, Irlandia Północna - Słowenia
6 czerwca: Słowacja - San Marino
19 sierpnia: Słowenia - San Marino
5 września: Polska - Irlandia Północna, Słowacja - Czechy
9 września: Słowenia - Polska, Czechy - San Marino, Irlandia Północna - Słowacja
10 października: Czechy - Polska, Słowacja - Słowenia
14 października: Polska - Słowacja, Czechy - Irlandia Północna, San Marino - Słowenia
Źródło wp.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej