mistrzostwa ¶wiata w piłce nożnej Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej

Pfister zaczyna misje mundial w kadrze Togo

Dodał Paweł 04.04.2006 12:45:36

Mistrzostwa Świata w Niemcy 2006 Tylko piłkarze występujący regularnie na boisku będą powołani do składu reprezentacji Togo na rozpoczynające się 9 czerwca mistrzostwa świata, mówi nowy trener Togijczyków, Otto Pfister. W marcu niemiecki szkoleniowiec przejął reprezentację po nigeryjskim trenerze Stephenie Keshim. Keshi został zwolniony po niepowodzeniu reprezentacji Togo w turnieju o Puchar Narodów Afryki, w styczniu w Egipcie.

"Obecnie piłkarze togijscy grają regularnie w siedmiu-ośmiu zagranicznych klubach. Z kilkoma z nich rozmawiałem telefonicznie. Mam też zamiar spotkać się z nimi w najbliższych tygodniach" - powiedział Pfister. Zamierza on odbyć europejskie tournee, by naocznie przypatrzyć się grze kandydatów do reprezentacji.
Pfister po raz pierwszy spotka się z piłkarzami na zgrupowaniu 14 maja, a więc dzień przed wyznaczonym przez FIFA terminem nadesłania ostatecznych 23-osobowych składów reprezentacji.
Togijczycy będą przebywać na trzytygodniowym zgrupowaniu w niemieckiej miejscowości Wangen, blisko szwajcarskiej granicy. Podczas zgrupowania mają rozegrać cztery-pięć meczów kontrolnych.
68-letni Niemiec ma spore doświadczenia w pracy z futbolem afrykańskim (w sumie jako trener został zatrudniony po raz 1. Pracował m.in. jako trener narodowych reprezentacji Rwandy, Burkina Faso, Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej, DR Kongo, Ghany.
źrodło: wp.pl

wyślij znajomemu :: komentarze 0
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Mistrzostwa ¦wiata w Piłce Nożnej