puchar świata Korea i Japonia 2002
XVII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Korei i Japonii 31.V - 30.VI 2002r.
puchar świata
1/4 Finału    Finał
W 1/2
Finału zagrają

1. Brazylia
2. Niemcy
3. Korea Płd.
4. Turcja

Mecz

POMIĘDZY

Wynik

Data

61

Niemcy : Korea Płd.

1 : 0

25-VI-2002

62

Brazylia : Turcja

1 : 0

26-VI-2002


Mecz o 3 miejsce.

63. Korea Płd. : Turcja 29-VI 2002 2 : 3

Do Finału
awansują

1. Niemcy
2. Brazylia
Skład drużyna na Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnejpokaż/ukryj składy drużyn Mistrzostw Świata W Piłce Nożnej
Składy drużyn, kartki, kto sędziował, miasta rozgrywek.

61. Seul. Sędzia główny: Urs Meier (Szwajcaria), Frederic Arnault (Francja) i Evzen Amler (Czechy). Widzów 65 256.
Niemcy - Kahn, Metzelder, Ramelow, Linke, Frings, Schneider (85' Jeremies), Hamann, Ballack, Bode, Klose (70' Bierhoff), Neuville (88' Asamoah).
Korea Płd.- Lee Woon-jae, Choi Jin-cheul (56' Lee Min-sung), Hong Myung-bo, Kim Tae-young, Park Ji-sung, Song Chong-gug (80' Seol Ki- hyeon), Yoo Sang-chul, Lee Young-pyo, Cha Doo-ri, Hwang Sun-hong (54' Ahn Jung-hwan), Lee Chun-soo.

62. Saitama. Sędziował: Kim Milton Nielsen (Dania) Widzów: 61 000
Brazylia - Marcos, Lucio, Edmilson, Roque Junior, Cafu, Silva, Kleberson (85' Belletti), Roberto Carlos, Rivaldo, Ronaldo (68' Luizao), Edilson (75' Denilson).
Turcja - Rustu Recber, Akyel, Korkmaz, Ozalan, Davala (74' Izzet), Kerimoglu, Basturk (88' Erdem), Penbe, Hasan Sas, Belozoglu (62' Mansiz), Sukur.

63. Daegu.
Korea Płd. - Lee Woon-jae, Song Chong-gug, Lee Min-sung, Hong Myung-bo (46' Kim Tae-young), Lee Eul-yong (65' Cha doo-ri), Park Ji-sung, Yoo Sang-chul, Lee Young-pyo, Lee Chun-soo, Ahn Jung-hwan, Seol Ki-hyeon (79' Choi Tae-uk).
Turcja - Rustu Recber, Akyel, Ozalan, Korkmaz, Penbe, Davala (75' Okan), Kerimoglu, Basturk (86' Tayfur), Belozoglu (42' Hakan Unsal), Mansiz, Hakan Sukur.

Skład drużyna na Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnejpokaż/ukryj składy drużyn Mistrzostw Świata W Piłce Nożnej
Przebieg rywalizacja w 1/2 finału. Konfrontacja zapowiedzi z rzeczywistością.

   W pierwszym półfinale, który został rozegrany 25 czerwca na stadionie w Seulu spotkały się jedenastki Niemiec oraz Korei Płd. Po bardzo przykrych doświadczeniach z sędziami FIFA postanowiła na ten mecz oddelegować znakomitego Ursa Meiera ze Szwajcarii. W meczu było bardzo wiele walki i poświęcenia, ale brakował spięć podbramkowych i jako mecz na miarę półfinału nie było to zbyt wielkie widowisko piłkarskie. Solidność zespołu Niemieckiego wystarczyła na przemęczonych turniejem azjatów i mecz zakończył się wynikiem 1:0 po strzale najlepszego zawodnika Michaela Ballacka, który otrzymał także żółtą kartkę. Nie zobaczymy go w finale.
   Drugi półfinał był zdecydowanie lepszy. Szkoda tylko, że dwie drużyny z tej samej grupy C spotkały się w półfinale, a to już jest oczywiście nie w porządku i można by narzekać na błędnie ułożony terminarz i klucz rozgrywek. Organizatorzy tłumaczyli się, że jest to celowy zabieg, aby zespoły nie musiały często zmieniać krajów, w których rozgrywa się mecze, tylko grać ciągle na terytorium jednego ze współgospodarzy. Turcja miała, więc w ten sposób okazję do rewanżu za porażkę grupową, ale tej szansy nie wykorzystała. Mecz rozpoczął się od ataków Brazylijczyków, którzy prze pierwszą połowę mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Druga rozpoczęła się wręcz wyśmienicie dla popularnych "kanarków" Swojego szóstego gola w turnieju zdobył genialny Ronaldo i w ten sposób wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców Miroslawa Klose. Turcja przejęła inicjatywę, bardzo groźnie atakowała, ale nie udało jej się wyrównać. Dużą w tym zasługę miał wspaniały bramkarz Marcos, może mniej utytułowany od Kahna, ale na pewno o wielkich umiejętnościach - godny następca Taffarela.

   Mecz o trzecie miejsce był świetnym spotkaniem. Do historii przejdzie zwłaszcza bramka strzelona przez asa Turcji - Hakana Sukura, już w 11 sekundzie meczu. Koreańczycy odpowiedzieli bardzo szybko, bo już w 9 minucie pięknym strzałem w samo okienko z rzutu wolnego popisał się Lee Eul - yong. W 32 minucie było już 3:1 dla Turków, znakomicie w tym spotkaniu rozumieli się Mansiz z Sukurem i bardzo umiejętnie ogrywali Koreańską obronę. Po godzinie gry tempo znacznie spadło i mimo ataków Azjatów, kontaktowego gola udało zdobyć się dopiero w doliczonym czasie gry.

Dla serwisu o Historii MŚwPN opracował: Adam Złotek

Puchar Świata
        Zarabiaj z nami!
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
puchar świata