1. Brazylia
2. Niemcy
3. Korea Płd.
4. Turcja
Skład drużyna na Mistrzostwa Świata W Piłce Nożnejpokaż/ukryj składy drużyn Mistrzostw Świata W Piłce Nożnej
Składy drużyn, kartki, kto sędziował, miasta rozgrywek.

57. Shizuoka. Sędzia główny: Felipe Ramos Rizo (Meksyk). Widzów: 47436
Anglia - Seaman, Mills, Ferdinand, Campbell, Cole (80' Sheringham), Beckham, Scholes, Butt, Sinclair (56' Dyer), Heskey, Owen (79' Vassell).
Brazylia- Marcos, Lucio, Edmilson, Junior, Cafu, Silva, Kleberson, Ronaldinho, Carlos, Ronaldo (70' Edilson), Rivaldo.

58. Ulsan. Sędzia: Hugh Dallas (Szkocja). Widzów: 37 337.
Niemcy - Kahn (kapitan), Metzelder, Kehl, Linke, Frings, Schneider (60' Jeremies), Hamann, Ballack, Ziege, Klose (88' Bierhoff), Neuville (80' Bode).
USA- Friedel, Pope, Mastroeni (80' Stewart), Berhalter, Sanneh, Donovan, Reyna (kapitan), O'Brien, Hejduk (65' Jones), Lewis, McBride (58' Mathis).

59. Gwangju. Sędzia: Gamal Ghandour (Egipt). Widzów: 42 114
Hiszpania - Casillas, Puyol, Hierro, Nadal, Romero, Joaquin, Baraja, Helguera (94' Xavi), De Pedro (70' Mendieta), Valeron (80' Enrique), Morientes.
Korea Płd. - Lee Woon-Jae, Song Chong-Gug, Choi Jin-Cheul, Hong Myung-Bo, Kim Tae-Young (90' Hwang Sun-Hong), Park Ji-Sung, Yoo Sang-Chul (61' Lee Chun-Soo), Kim Nam-Il (32' Lee Eul-Yong), Lee Young-Pyo, Ahn Jung-Hwan, Seol Ki-Hyeon.

60. Osaka. Sędzia: Oscar Ruiz (Kolumbia). Widzów: 44 233
Senegal - Sylva, Daf, P.M. Diop, Diatta, Coly, Fadiga, Diao, P.B. Diop, Cisse, Camara, Diouf.
Turcja - Recber, Akyel, Korkmaz, Ozalan, Davala, Kerimoglu, Basturk, Penbe, Hasan Sas, Belozoglu (91' Erdem), Sukur (67' Mansiz).

Przebieg rywalizacja w 1/4 Finału. Konfrontacja zapowiedzi z rzeczywistością.

Za przedwczesny finał uznano spotkanie Brazylii z Anglią, które było niestety rozgrywane w dniu zakończenia nauki szkolnej. Mimo tak wielkich i utytułowanych teamów, nie było to wielkie widowisko. Jako pierwsi bramkę strzelili wyspiarze, po fatalnym błędzie Lucio. Później już tylko atakowali Brazylijczycy, najpierw po zespołowej akcji bardzo dobrym i skutecznym uderzeniem popisał się Rivaldo, a zaraz po przerwie, najlepszy gracz meczu Ronaldinho ośmieszył Seamana strzelając bramkę z rzutu wolnego w samo okienko. Anglicy do końca spotkania nie byli wstanie groźnie zaatakować, pomimo przewagi (w 57 minucie czerwoną kartkę otrzymał Ronaldinho) i w ten sposób dość łatwo to półfinału awansowała ekipa "canarinios".
   W kolejnej potyczce spotkały się Niemcy oraz niespodzianka turnieju - Stany Zjednoczone. Niewiele brakowało, żeby doszło do kolejnej sensacji. Grających bez kompleksów, z ogromnym polotem i zaangażowaniem Amerykanów powstrzymał niezawodny Kahn oraz sędzia Hugh Dallas, który ponoć nie zauważył, jak Thorsten Frings wybił piłkę z linii bramkowej ręką. Wielokrotnie bramkarz Niemiecki bronił wręcz genialnie, ratując swój zespół przed utratą gola (np. przepiękna parada przy uderzeniu Donovana). Niemcy pokonali zespół USA bardzo skromnie 1:0, ale to Amerykanie byli ekipą lepszą. Kolejny mecz w tym mistrzostwach został wypaczony!.
   W najnudniejszym meczu 1/4 finału Turcja po dogrywce uporała się z rewelacyjnym Senegalem, który co było widoczne w czasie meczu już był przemęczony całym turniejem i nie był tą samą ekipą, co z meczów grupowych czy nawet z tego ze Szwecją. Stroną przeważającą byli Turcy, Hakan Sukur największy idol futbolu w tym kraju, zmarnował najdogodniejsze okazję w meczu. Ciekawą była także sytuacją, w której Turków przed utratą gola uratował Senegalczyk - Khaliou Fadiga, który "zaplątał" się w okolica linii bramkowej i pewnie zmierzająca do siatki piłka trafiła właśnie w niego. Co nie udało się Sukurowi, tego dokonał wprowadzony w jego miejsce Ilhan Mansiz, który już w 4 minucie dogrywki rozstrzygnął losy meczu (czyżby wyrastał nowy idol?).
   Jeśli potyczka Włochów z Koreańczykami była sędziowski skandalem, to, co można powiedzieć o spotkaniu gospodarzy z Hiszpaniami, którzy przewyższali swoich przeciwników pod każdym względem. Gamal Ghandour z Egiptu nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych bramek. Najpierw w pierwszej połowie Baraja rzekomo faulował przeciwnika, później już w dogrywce sędzia pokazał, że piłka przy dośrodkowaniu opuściła boisko, chociaż ewidentnie było inaczej. W serii rzutów karnych goalkeeper Korei Płd. wychodził nieprzepisowo poza obręb linii bramkowej, przez co o wiele łatwiej było mu bronić "jedenastki", ale sędzia nie zareagował. Kiedy wyróżniający się w ekipie Hiszpanii Joaquin trafił w Lee Woon - jae wszystko stało się jasne. Kora Płd. jako pierwszy kraj azjatycki awansowała do półfinału mistrzostw świata. Tuż po meczu rozpoczęła się prawdziwa lawina komentarzy na temat poziomu sędziowania. FIFA próbowała jakoś usprawiedliwiać swoich pupili, ale miała świadomość tego, że trzeba będzie wybrać naprawdę najlepszych arbitrów do spotkań o najwyższa stawkę, aby zachować twarz i naprawić mocno nadszarpnięty autorytet. Cóż z tego skoro Hiszpania, być może najlepsza drużyna turnieju straciła definitywnie szansę na złoto, a pokolenie Hierro zostało pozbawione szansy odegrania znaczącej roli na mundialu. Hiszpanie powracali do domu płacząc, ale z podniesionymi głowami, mając świadomość tego że polegli w nierównym boju, w kraju witano ich jak mistrzów świata.

Dla serwisu o Historii MŚwPN opracował: Adam Złotek