Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata

Reprezentacja Polski
na Finałach Mistrzostw ¦wiata w roku 1978

Sukces w RFN sprawił, że na turniej w Argentynie Polacy jechali już jako faworyci. Nowy selekcjoner Jacek Gmoch zapowiadał nawet, że Polacy wróc± jako nowi mistrzowie ¶wiata. Jedenastka z 1974 roku wzmocniona Włodzimierzem Lubańskim, który w poprzednich finałach nie wyst±pił ze względu na kontuzję, oraz uzdolnion± młodzież±, miała stanowić mieszankę wybuchow±.
Mundial.
   Polska - RFN 0:0
Pierwszy mecz przyniósł jednak rozczarowanie. Tylko bezbramkowy remis z RFN nie był tym na co czekali kibice.
   Polska - Tunezja 1:0
Kolejny mecz z Tunezj±. Wywalczone z trudem jednobramkowe zwycięstwo (gol Laty w 43min.) spowodowało, że w kraju z niepokojem oczekiwano pojedynku z Meksykiem.
   Polska - Meksyk 3:1
Meksykanie na nasze szczę¶cie niczym nas nie zaskoczyli i gładko wygrali¶my 3:1 (2 gole Bońka 43 i 84 min. i 1 Deyny 56 min.). W drużynie widać było jednak oznaki zdenerwowania i narastaj±cego napięcia.
W II rundzie trafili¶my do grupy z Argentyn±, Brazyli± i Peru.
   Polska - Argentyna 0:2
W pierwszym meczu II rundy nie dali¶my rady gospodarzom, choć mecz mógł potoczyć się inaczej, gdyby przy stanie 0:1 karnego wykorzystał Deyna. Potem jednak drugiego gola strzelił Mario Kempes i przegrali¶my 0:2
   Polska - Peru 1:0
W drugim meczu II rundy pokonali¶my po golu Szarmacha w 65 min. rewelacyjne na tym turnieju Peru. Wszystko więc, zależało od meczu z Brazyli±.
   Polska - Brazylia 1:3
Niestety ulegli¶my 1:3 i rozczarowani zawodnicy musieli wracać do domu. Jedyn± bramkę dla Polski w tym meczy zdobył Grzegorz Lato w 45 min. Zajęcie miejsca 5-8 było uznane w kraju za porażkę.


Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata
        Zarabiaj z nami!
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2017
Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata