Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata

Reprezentacja Polski
na Finałach Mistrzostw ¦wiata w roku 1982

Po turnieju w Argentynie przed kolejnymi mistrzostwami ¶wiata w Hiszpanii wszyscy byli już ostrożniejszy w prognozach. Przygotowaniom kadry dowodzonej przez Antoniego Piechniczka nie sprzyjało wprowadzenie stanu wojennego, przez co reprezentacja mogła się przygotowywać tylko z krajowymi drużynami klubowymi.
Mundial.
   Polska - Włochy 0:0
Ostrożne prognozy potwierdziły się, pierwszy mecze z Włochami i remis.
   Polska - Kamerun 0:0
Mecz z Kamerunem, który Polacy bezbramkowo zremisowali potwierdził przypuszczenia, że będzie ciężko. Na piłkarzy posypały się pierwsze słowa krytyki.
   Polska - Peru 5:1
Jednak w kolejny mecz z Peru Polacy zagrali koncertowo i rozgromili przeciwników 5:1. Dało to naszej reprezentacji awans do dalszych rozgrywek w II rundzie.
Tu naszymi przeciwnikami byli Beldzy i Rosjanie.
   Polska - Belgia 3:0
Pierwszy mecz w II rundzie z Belgami to popis gry Zbigniewa Bońka, który przed mistrzostwami podpisał kontrakt z Juventusem Turyn. Polacy wygrali ten mecz 3:0, a wszystkie gole strzelił wła¶nie Boniek. Awans do czołowej czwórki zależał od meczu z ZSRR.
   Polska - ZSRR 0:0
W obliczu stanu wojennego mecz ten nabierał nie tylko sportowego charakteru. Cała Hiszpania dopingowała w tym meczu Polaków, a polska telewizja skrzętnie unikała pokazywania transparentów "Solidarno¶ci "jakie były na trybunach. Po wywalczonym w ciężkim boju remisie nasi piłkarze do¶ć nieoczekiwanie znaleĽli się w czołowej czwórce.
   Polska - Włochy 0:2
Niestety w meczu z Włochami, z powodu żółtych kartek, nie mógł wyst±pić Zbigniew Boniek i to według wielu był fakt, który zadecydował o porażce 0:2. Po raz drugi nie udało się więc naszym piłkarzom awansować do finału.
   Polska - Francja 3:2
I znów na osłodę zostało nam III miejsce wywalczone po meczu ze zmęczonymi półfinałowym meczem z RFN, Francuzami.


Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata
        Zarabiaj z nami!
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2017
Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata